Britannia 1 unca (2023) KCIII. - Investičná strieborná minca

9406466

Nový produkt

Britannia 1 unca (2023) KCIII. - Investičná strieborná minca

Materiál: striebro

Rýdzosť: 999/1000

Hmotnosť: 31,1g (1 Oz)

Priemer: 38,61 mm

Mincovňa: Royal Mint

Krajina pôvodu: Veľká Británia

Nominál: 2 GBP

balenie: jednotlivo, tubus po 25 kusoch alebo monsterbox (500ks)

Viac detailov

29,72€

SkladomNajnižšia cena za posledných 90 dní bola

História ceny

Britannia 1 unca (2023) KCIII. - Investičná strieborná minca

Ceny investičných produktov zlata a striebra sa odvíjajú od cien týchto kovov na svetových trhoch a od pohybu výmenných kurzov. Naše ceny sa aktualizujú automaticky raz za hodinu. Aby sme vám uľahčili nákupy, poskytujeme vám históriu cien jednotlivých produktov..

×

Množstevné zľavy

Množstvo Zľava Ušetríte
25 0,25€ Až do 6,25€
100 0,50€ Až do 50,00€
500 1,00€ Až do 500,00€

Detaily

Zlaté investičné mince Britannia, ktoré razí Britská kráľovská mincovňa (The Royal Mint) od roku 1987, patria medzi najvyhľadávanejšie investičné a zberateľské mince sveta.


Rubová strana predstavuje ženskú personifikáciu Británie. Motív ženy s helmici bol niekoľkokrát obmenený. Od roku 2012 zobrazuje klasicky stvárnenú Britanniu v rozviatom rúchu na vrcholku útesu s trojzubcom a štítom od sochára Philipa Nathana. Všetky poňatia Britannie majú spoločné ohraničenie cimburím, ktoré znázorňuje jednotu. Okružia mince uvádza nápis "BRITANNIA", rok emisie a údaje o rýdzosti a váhe kovu.
Technológia pikosekundového lasera vytvára ilúziu pohybu pri natáčaní mince. Na leme určujúcom prechod medzi hlavným motívom Britannie a okružím sa opakuje laserom leptaný mikrotextový nápis "DECUS ET TUTAMEN". V ľavej dolnej časti je umiestnený vnútorný kruh ukrývajúci latentnú bezpečnosť motív (trojzubec / visiaci zámok). Štít Britannie vypĺňajú jemné linky.


Míľnikom v histórii investičných mincí Britannia bol rok 2022. Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II. a nástup na trón Karola III. odštartoval prípravu mincového portrétu nového panovníka na lícnej strane mince. Dodržanie vopred daných krokov v procese zmeny portrétu viedlo k razbe dvoch typov. Investičné mince Britannia s rokom emisie 2023 boli razené s portrétom zosnulej Alžbety II. a kráľa Karola III.

Investičné mince Britannia patria k najobľúbenejším zberateľským minciam na svete. Nadchne nielen investorov, ale poteší aj milovníkov britskej histórie a kultúry. Mince sú dodávané jednotlivo, v tube po 25 kusoch, alebo vo veľkom balení, ktoré obsahuje 500 ks.

Príslušenstvo