Lunárny králik 1 Oz Austrálie 2023 - investičná strieborná minca

9406230

Nový produkt

Lunárny králik 1 Oz Austrálie 2023 - investičná strieborná minca

Materiál: AG

Krajina pôvodu: Austrália

Hmotnosť: 31,1 g (1 Oz)

Rýdzosť: 999,9/1000

Balenie: kapsule

Viac detailov

37,68€

SkladomNajnižšia cena za posledných 90 dní bola

História ceny

Lunárny králik 1 Oz Austrálie 2023 - investičná strieborná minca

Ceny investičných produktov zlata a striebra sa odvíjajú od cien týchto kovov na svetových trhoch a od pohybu výmenných kurzov. Naše ceny sa aktualizujú automaticky raz za hodinu. Aby sme vám uľahčili nákupy, poskytujeme vám históriu cien jednotlivých produktov..

×

Detaily

Strieborná investičná minca v kvalite bullion (BU). Štvrtá minca z Lunárnej série III od austrálskej mincovne The Perth Mint. Jej motívom je pre rok 2023 Zajac, ktorému predchádzal v roku 2022 Tiger, v roku 2021 Byvol av roku 2020 Myš.

Mincovňa v Perthe sa už od roku 2008 venuje razbe mincí, ktoré sa zameriavajú na 12-ročný cyklus čínskeho lunárneho kalendára. Ten je radený medzi najstaršie kalendárne systémy na svete, počiatky sú datované do tretieho tisícročia pred Kristom. Na rozdiel od západného kalendára sa ten čínsky riadi podľa nebeského pohybu Luny, nie Slnka.


ROK ZAJACE A JEHO CHARAKTERISTIKA

Rok 2023 podľa čínskeho lunárneho kalendára spadá pod rok Zajaca, čo je štvrté znamenie celého cyklu.
Zajac symbolizuje v čínskom zverokruhu pokoj, priateľstvo, jemnosť a nehu. Blahodárne pôsobí na svoje okolie. Ostatnými je často vyhľadávaný, hoci sám je v skutočnosti skôr veľký introvert.

VZHĽAD MINCE A BALENIE

Rubová strana mince Rok Zajaca 2023 tradične zobrazuje dvoch jedincov. Jedného v ostražitom postoji so vztýčenými ušami, druhý sa naťahuje k rašiacej vetve. Dizajn rubu dopĺňa nielen čínsky znak pre slovo „zajac“, ale aj nápis v angličtine „RABBIT 2023“ a tradičné písmeno „P“ ako značka mincovne The Perth Mint. Na lícovej strane tradične vyniká podobizeň Jej Veličenstva kráľovnej Alžbety II. podľa návrhu známej medailérky Jody Clarkovej, okružia potom dominujú základné údaje ako váha mince, rýdzosť kovu a nominálna hodnota.

Mince je dodávaná v plastovej kapsule.