Maple Leaf 1 unca (2023) - Investičná strieborná minca

4202301

Nový produkt

Maple Leaf 1 Oz Silver 2023 - investičná strieborná minca

Materiál: striebro
Rýdzosť: 999,9/1000
Hmotnosť: 31,1 g (1 oz)
Nominálna hodnota: 5 CAD
Priemer: 38 mm
Krajina pôvodu: Kanada
Mincovňa: Kráľovská kanadská mincovňa
Balenie: originálna tuba 25 ks / box 500 ks

Viac detailov

29,59€

SkladomNajnižšia cena za posledných 90 dní bola

História ceny

Maple Leaf 1 unca (2023) - Investičná strieborná minca

Ceny investičných produktov zlata a striebra sa odvíjajú od cien týchto kovov na svetových trhoch a od pohybu výmenných kurzov. Naše ceny sa aktualizujú automaticky raz za hodinu. Aby sme vám uľahčili nákupy, poskytujeme vám históriu cien jednotlivých produktov..

×

Detaily

Strieborná minca Maple Leaf sa razí v Kráľovskej kanadskej mincovni (RCM) od roku 1988. Označenie mince odkazuje na javorový list, kanadský národný symbol, ktorý je vyrazený na striebornej minci.

Minca obsahuje jednu trójsku uncu striebra (31,1 gramov striebra). Deklarovaná rýdzosť mincového kovu je 0,9999. Kanadská vláda je garantom čistoty striebornej mince Maple Leaf. Pôvodným dizajnérom mince je Walter Ott.


Rub:
Javorový list - symbol Kanady, text "KANADA", jemnosť a hmotnosť.
Líc:
Portrét kráľovnej Alžbety II. Spojeného kráľovstva, text "ELIZABETH II", označenie a rok vydania.


Kráľovská kanadská mincovňa razí mince zo zlata, striebra, platiny a paládia, známe ako Maple Leaf a má sídlo v historickej budove v centre Ottawy. Mincovňa bola založená v roku 1 908. Vyrábajú sa tu pamätné mince, investičné mince a medaily. Druhé výrobné zariadenie, umiestnené v modernej budove v kanadskom Winnipegu, vyrába kanadské obehové mince. Tieto sa razia v miliardových sériách.