Archa Noemova - 1 Oz (2023) - strieborná investičná minca

9406341

Nový produkt

Archa Noemova - 1 Oz (2023) - strieborná investičná minca


Materiál: AG
Rýdzosť: 999/1000
Hmotnosť: 31,1 g (1 Oz)
Nominál: 500 AMD
Priemer: 38,6 mm
Krajina pôvodu: Arménsko
Mincovňa: nemecká mincovňa LEV (Leipziger Edelmetall Verarbeitung)


Hromadné balenie: 20 ks v jednej tube, 500 ks masterbox (drevo)

Viac detailov

28,92€

SkladomNajnižšia cena za posledných 90 dní bola

História ceny

Archa Noemova - 1 Oz (2023) - strieborná investičná minca

Ceny investičných produktov zlata a striebra sa odvíjajú od cien týchto kovov na svetových trhoch a od pohybu výmenných kurzov. Naše ceny sa aktualizujú automaticky raz za hodinu. Aby sme vám uľahčili nákupy, poskytujeme vám históriu cien jednotlivých produktov..

×

Detaily

Noemova archa sa stala jedným zo symbolov biblických príbehov. Dodnes táto legenda, opradená mýtmi, budí vášnivé debaty. Noe mal totiž zachrániť život na Zemi pred potopou. Do svojej archy, ktorá je spravidla vnímaná ako trojposchodová loď, umiestnil od každého živočíšneho druhu samca i samicu. Podobne previezol aj všetky rastliny. Sedem ľudských postáv zase malo zaistiť našu existenciu. Noe nakoniec so svojou archou pristál pri hore Ararat.

Na lícovej strane mince je zachytený štátny znak Arménska. Ako štítonosi vystupujú orlice a lev, zvieratá, ktoré majú v Arménsku dlhú tradíciu. Symbolizujú ducha, silu a moc. Ďalej túto stranu mince zdobí anglický aj arménsky názov označujúci Arménsku republiku. Je tu zachytená aj nominálna hodnota.

Rubová strana mince vykresľuje ikonické pristátie Noemovej archy pri hore Ararat, ktorá je vzdialená len niekoľko kilometrov od Arménska. V popredí sa nachádza letiaca holubica s olivovou vetvičkou v zobáku, ktorá symbolizovala koniec potopy. Celý výjav lemuje opäť nápis v angličtine aj arménčine.

Príslušenstvo