Fu Lu Shou - 5 Oz - strieborná zberateľská minca

90223008

Nový produkt

Fu Lu Shou - 5 Oz - strieborná zberateľská minca

Materiál: striebro

Rýdzosť: 999,9/1000

Hmotnosť: 155,57 g (5 Oz)

Krajina pôvodu: Tuvalu

Nominál: 5 TVD

Dodávané: v kapsule s etui a certifikátom

Viac detailov

Pozor: Posledné kusy na sklade!

530,00€

SkladomNajnižšia cena za posledných 90 dní bola

História ceny

Fu Lu Shou - 5 Oz - strieborná zberateľská minca

Ceny investičných produktov zlata a striebra sa odvíjajú od cien týchto kovov na svetových trhoch a od pohybu výmenných kurzov. Naše ceny sa aktualizujú automaticky raz za hodinu. Aby sme vám uľahčili nákupy, poskytujeme vám históriu cien jednotlivých produktov..

×

Detaily

Sanxingovia (čínsky 三星; doslova "Tri hviezdy") sú bohovia troch hviezd alebo súhvezdí, ktorí sú v čínskej astrológii a mytológii považovaní za zásadné: Jupiter, Ursa Major a Canopus. Fu, Lu a Shou sú stelesnením Šťasteny (Fu), predsedajúcej planéte Jupiter, Prosperity (Lu), predsedajúcej Mizaru, a Dlhovekosti (Shou), predsedajúcej Canopu. Vznikli z čínskeho ľudového náboženstva. Ich ikonické zobrazenie v podobe troch starých, fúzatých múdrych mužov pochádza z obdobia dynastie Ming, kedy boli bohovia troch hviezd prvýkrát zobrazení v ľudskej podobe. Niekedy sú stotožňovaní s ďalšími božstvami čínskeho náboženstva alebo taoizmu.

Tento termín sa v čínskej kultúre bežne používa na označenie troch atribútov dobrého života. Sošky týchto troch bohov sa nachádzajú na fasádach chrámov ľudového náboženstva a svätýň predkov, takmer v každej čínskej domácnosti av mnohých čínskych obchodoch na malých oltáriach s pohárom vody, pomarančom alebo inými priaznivými obetinami, najmä v období čínskeho nového roka. Tradične sú usporiadané sprava doľava (takže Shou je vľavo od diváka, Lu uprostred a Fu úplne vpravo), rovnako ako sa čínske znaky tradične píšu sprava doľava.