Mýty a legendy - Víla Morgana - 1 Oz - strieborná investičná minca

9406979

Nový produkt

Mýty a legendy - Víla Morgana - 1 Oz - strieborná investičná minca

Materiál: striebro

Rýdzosť: 999/1000

Hmotnosť: 31,1g (1 Oz)

Priemer: 38,61 mm

Mincovňa: Royal Mint

Krajina pôvodu: Veľká Británia

Nominál: 2 GBP

Dodávané: v kapsule v tubách po 25 kusoch, masterbox po 500 ks

Viac detailov

30,16€

SkladomNajnižšia cena za posledných 90 dní bola

História ceny

Mýty a legendy - Víla Morgana - 1 Oz - strieborná investičná minca

Ceny investičných produktov zlata a striebra sa odvíjajú od cien týchto kovov na svetových trhoch a od pohybu výmenných kurzov. Naše ceny sa aktualizujú automaticky raz za hodinu. Aby sme vám uľahčili nákupy, poskytujeme vám históriu cien jednotlivých produktov..

×

Detaily

Víla Morgana, v angličtine tradične Morgan le Fay, známa okrem iného aj pod menami Morgaine, Morgain, Morgan je mocná a väčšinou zlá čarodejnica z príbehov o kráľovi Artušovi. Jej meno (fata Morgana, tj „víla Morgana“) nesie aj iluzívny optický jav v atmosfére.

Ako naznačuje už jej meno (fay znamená víla, nadprirodzená bytosť), Morgan bola pôvodne zobrazovaná skôr ako čarodejnica alebo bytosť z iného sveta než ako ľudská žena. Úloha čarodejnice jej zostala aj potom, čo začala byť zobrazovaná ako skutočná žena a sestra kráľa Artuša. Postava Morgan bola inšpirovaná waleskou mytológiou, v ktorej sa objavuje bohyňa Modron, nazývaná "dcéra Avallachova". Avallach bol waleský boh, jeho meno je však možné interpretovať aj ako "miesto, kde rastú jablká". Táto interpretácia súvisí s menom ostrova Avalon, „Ostrova jabloní“, ktorý bol s Morgan spájaný už od doby, kedy sa v literatúre objavila prvýkrát.