Nezábudka - 1/2 Oz - strieborná zberateľská minca

01223005

Nový produkt

Nezábudka - 1/2 Oz - strieborná zberateľská minca


Materiál: striebro
Rýdzosť: 925/1000
Hmotnosť: 15,55g (1/2 Oz)
Priemer: 32 mm
Mincovňa: Münze Österreich
Krajina pôvodu: Rakúsko
Nominál: 10 Euro
Dodávané: v kapsule s etui a certifikátom

Viac detailov

52,00€

SkladomNajnižšia cena za posledných 90 dní bola

História ceny

Nezábudka - 1/2 Oz - strieborná zberateľská minca

Ceny investičných produktov zlata a striebra sa odvíjajú od cien týchto kovov na svetových trhoch a od pohybu výmenných kurzov. Naše ceny sa aktualizujú automaticky raz za hodinu. Aby sme vám uľahčili nákupy, poskytujeme vám históriu cien jednotlivých produktov..

×

Detaily

Ako napovedá jej názov, forget-me-not znamená v reči kvetín "Nezábudka". Okrem ďalších doslovných významov svojho všeobecného mena je táto štvrtá kvetina z radu Jazyk kvetov tiež symbolom hlbokej lásky, spomínania, vernosti a stálosti. Okrem toho tvoria nezábudky každú jar nádhernú penu intenzívne modrých kvetov a sú obzvlášť vítané, keď kvitne len málo iných kvetov.

Rovnako ako v mnohých európskych jazykoch - vo Francúzsku sa hovorí nie m'oubliez pas, v Španielsku no me olvides av Taliansku non ti scordar di me - pochádza názov nezábudky z ľudových povestí, z ktorých najznámejšia je nemecká legenda o rytierovi, ktorý preplával rieku , Aby získal pre svoju pravú lásku modré kvety rastúce na protiľahlom brehu. Než sa utopil, plával s kvetmi v ruke a hodil ich svojej milej s výkrikom "Vergissmeinnicht", čo v preklade znamená "nezabudni na mňa".

Darovanie nezábudiek na začiatku nedovoleného románika môže byť diskrétnym spôsobom, ako vyjadriť potrebu dôvery a dôvernosti. Hoci vášeň a romantická láska sú dôležitými prvkami ich významu, môžu forget-me-nots znamenať aj hlboké priateľstvo a rodinnú lásku. Okrem toho môžu byť nezábudky použité na vyjadrenie toho, že putá skutočnej lásky presahujú čas a priestor a budú existovať aj napriek fyzickému odlúčeniu a dokonca aj smrť.

Príslušenstvo