Chameleon - 1 Oz - strieborná zberateľská ( dodanie po 18. 10. 2023 )

73223038

Nový produkt

Chameleon - 1 Oz - strieborná zberateľská minca

Materiál: striebro

Rýdzosť: 999,9/1000

Hmotnosť: 31,1g (1 Oz)

Priemer: 38,61 mm

Náklad: 1.500 ks

Krajina pôvodu: Cookove ostrovy

Nominál: 5 NZD

Dodanie: v kapsule s etui a cerifikátom

Viac detailov

145,00€

dodanie po 18. 10. 2023, lze objednat, cena fixovanáNajnižšia cena za posledných 90 dní bola

História ceny

Chameleon - 1 Oz - strieborná zberateľská ( dodanie po 18. 10. 2023 )

Ceny investičných produktov zlata a striebra sa odvíjajú od cien týchto kovov na svetových trhoch a od pohybu výmenných kurzov. Naše ceny sa aktualizujú automaticky raz za hodinu. Aby sme vám uľahčili nákupy, poskytujeme vám históriu cien jednotlivých produktov..

×

Detaily

Eklekticizmus spočíva v kombinovaní alebo miešaní rôznych štýlov, teórií alebo myšlienok, aby sa získal doplňujúci pohľad na určitý predmet alebo tému. Cookove ostrovy preniesli tento prístup na mincu, ktorá zobrazuje živého blízkovýchodného zahaleného chameleóna.

Chameleón zahalený je pozoruhodný druh, ktorý pochádza zo suchých oblastí Jemenu a Saudskej Arábie. Jeho najpozoruhodnejším znakom je veľký, prepracovaný kostený výčnelok na vrchole hlavy, ktorý sa nazýva casque. Samce aj samice majú túto ozdobnú pokrývku hlavy, ktorá údajne slúži na odvádzanie kvapiek vody do úst, čo je v suchom prostredí plazov veľmi dôležité.

Čo robí tento kus eklektickým? Inu, na jednej strane je rozdelený na dve polovice, jednu so zrkadlovou povrchovou úpravou proof a druhú s hodvábne čiernou povrchovou úpravou, čo dáva tejto minci výrazný kontrast. Samotný chameleón je zasadený na vrchole v ultra vysokom reliéfe a kolorovaný s neuveriteľne vysokou úrovňou prepracovanosti, ktorá dokonale ladí s rôznymi pozadiami.

Tieto krásne mince z rýdzeho striebra vydávajú Cookove ostrovy ako zákonné platidlo.