Kangaroo 1 unca (2023) - Investičná zlatá minca

2102301

Nový produkt

Kangaroo 1 unca (2023) - Investičná zlatá minca

Materiál: zlato

Ryzosť: 999.9/1000

Hmotnosť: 31.1035 g (1 Oz)

Viac detailov

1 963,11€

SkladomNajnižšia cena za posledných 90 dní bola

História ceny

Kangaroo 1 unca (2023) - Investičná zlatá minca

Ceny investičných produktov zlata a striebra sa odvíjajú od cien týchto kovov na svetových trhoch a od pohybu výmenných kurzov. Naše ceny sa aktualizujú automaticky raz za hodinu. Aby sme vám uľahčili nákupy, poskytujeme vám históriu cien jednotlivých produktov..

×

Detaily

Krajina pôvodu: Austrália

Hmotnosť: 31.1035 g

Mincovňa: Perth Mint

Mincovňa The Perth Mint bola založená v roku 1899 ako pobočka Britskej kráľovskej mincovne. V 19.storočí rýchlo rástla populácia Západná Austrália (23.000 v roku 1869 a 180.000 v roku 1900) a to prevažne v dôsledku objavu zlata v Kalgoorlie, Coolgardie a Murchison, čo boli oblastné kolónie. Mincovňa zostala pod jurisdikciou Británie až do 1.7.1970, kedy sa stala štatutárnym orgánom vlády Západnej Austrálie.

Zlatá minca KANGAROO - jedna zo zlatých mincí mincovne The Perth Mint

Zlatá mince KANGAROO - jedna ze zlatých mincí mincovny The Perth Mint

Teraz patrí skupine Gold Corporation, ktorá je úplne vlastnená vládou Západnej Austrálie. Gold Corporation má dve hlavné dcérske spoločnosti: Goldcorp Austrália a Western australian mint (ktorá zahŕňa Perth Mint). Perth Mint je zodpovedný za rafináciu drahých kovov, výrobu zlatých prútov, priemyselných výrobkov a razbu mincí a ďalších produktov. V súčasnej dobe mincovňa produkuje investičné mince, investičné zlaté tehličky, pamätné a numizmatického mince.

Mincovňa má výbornú povesť vďaka vynikajúcej kvalite svojej produkcie a je významným dodávateľom polotovarov z drahých kovov pre iné mincovne vrátane niektorých ďalších známych mincovní sveta. The Perth Mint je rafinér spĺňajúce prísne štandardy normy "London Good Delivery" a výrobky sú obchodovateľné na všetkých hlavných burzách vrátane Zürichu, New Yorku, Tokia a Dubaja.