Mýty a legendy - Maid Marian - 1 Oz - zlatá investičná minca

9405751

Nový produkt

Mýty a legendy - Maid Marian - 1 Oz - zlatá investičná minca

Materiál: Zlato

Rýdzosť: 999,9/1000

Hmotnosť: 31,1g (1 Oz)

Mint: Royal Mint

Dodávané: v kapsule

Viac detailov

2 139,47€

SkladomNajnižšia cena za posledných 90 dní bola

História ceny

Mýty a legendy - Maid Marian - 1 Oz - zlatá investičná minca

Ceny investičných produktov zlata a striebra sa odvíjajú od cien týchto kovov na svetových trhoch a od pohybu výmenných kurzov. Naše ceny sa aktualizujú automaticky raz za hodinu. Aby sme vám uľahčili nákupy, poskytujeme vám históriu cien jednotlivých produktov..

×

Detaily

V The Royal Mint išla tradícia už dlho ruka v ruke s inováciami. Naša nová zbierka zlatých mincí, inšpirovaná mýtmi a legendami, skúma očarujúce príbehy, ktoré sa dedili z generácie na generáciu a dodnes sú oslavované. Séria „Myths and Legends“, jedna z najlepších sérií zlatých mincí posledných rokov, posunula ponuku drahých kovov Royal Mint na úplne novú úroveň popularity.

Zbierka najskôr skúma príbeh Robina Hooda, ktorý začal samotnou legendou, a teraz sa zameriava na jeho dobrodružnú a pohotovú spoločníčku Maid Marian. Služobná Marian, niekedy opisovaná ako žena vysokej postavy, ale vždy žena z ľudu, vraj zhromaždila cenné informácie, ktoré informovali Robina Hooda a jeho partiu veselých mužov na ich dobrodružstvách v Sherwoodskom lese. Bude nasledovať ďalšia minca inšpirovaná príbehom, na ktorej bude dôveryhodný spoločník Robina Hooda Malý John.

Služobná Marian bola vyobrazená v návrhu od Jody Clarkovej, ako stojí bdelí medzi zeleňou Sherwoodského lesa a kradmo pozoruje medzi stromami s lukom a potulcom šípov na chrbte, pripravená na akciu. Každá jednouncová minca, razená z rýdzeho zlata 999,9, je dokončená podľa štandardu The Royal Mint a je k dispozícii aj ako jednouncová strieborná edícia.

Príslušenstvo