Mýty a legendy - Merlin - 1 Oz - zlatá zberateľská minca

9406699

Nový produkt

Mýty a legendy - Merlin - 1 Oz - zlatá zberateľská minca

Materiál: zlato

Rýdzosť: 999,9/1000

Hmotnosť: 31,1g (1 Oz)

Priemer: 32,69 mm

Mincovňa: Royal Mint

Nominál: 100 GBP

Dodávané: v kapsule

Viac detailov

1 908,73€

SkladomNajnižšia cena za posledných 90 dní bola

História ceny

Mýty a legendy - Merlin - 1 Oz - zlatá zberateľská minca

Ceny investičných produktov zlata a striebra sa odvíjajú od cien týchto kovov na svetových trhoch a od pohybu výmenných kurzov. Naše ceny sa aktualizujú automaticky raz za hodinu. Aby sme vám uľahčili nákupy, poskytujeme vám históriu cien jednotlivých produktov..

×

Detaily

Merlin, nepolapiteľný čarodejník známy svojimi magickými schopnosťami, je ústrednou postavou britskej mytológie, konkrétne artušovskej legendy. Teraz sa vynára z rúška tajomstvo a objavuje sa na piatej pamätnej minci z našej kolekcie Mýty a legendy.

Merlinov príbeh začína v okamihu, keď sa kráľ Vortigern rozhodol postaviť hrad na salisburskej pláni. Stavba sa však nedarila, všetko, čo murári počas dňa postavili, cez noc spadlo. Veštci kráľovi poradili, že hrad bude stáť, pokiaľ v mieste stavby obetujú chlapca, narodeného bez otca. Týmto chlapcom bol Merlin, ktorého otcom mal byť Diabol alebo pohanský boh. Merlin zistil, že hrad nemôže stáť preto, že pod zemou v mieste stavby ležia dvaja draci a bojujú spolu. Pomocou mágie sa potom Merlin s drakmi vysporiadal, neskôr vstúpil do služieb Uthera Pendragona, ktorému umožnil splodiť syna (budúceho Artuša) s Igrainou, ktorá bola vydatá za iného muža. Po Pendragonovej smrti sa staral o Artuša, vychovával ho a podporoval jeho vládu pomocou mágie a múdrych rád. O smrti Merlina sa rozprávajú rôzne príbehy, podľa jedného z nich nezomrel, ale bol čarodejnicou Vivianou zbavený kúzelnej moci a uväznený v zakliatom lese.

Príslušenstvo