FAQ - často kladené dotazy spojené s investovaním do zlata a ďalších drahých kovov

 

 

Prečo investovať do zlata?

Zlato a vzácne kovy totiž vie niečo, čo bežné peniaze nevie:

- sú po celom svete uznávanými peniazmi
- anonymita vlastníctva
- históriou podložená hodnotová stabilita - ako úschova hodnoty majetku slúži už stovky rokov
- do budúcnosti možný vysoký rastový potenciál

Ako prebieha kúpa investičného zlata?

Najjednoduchšie je zaregistrovať sa na stránkach zlatodomov.sk a potom si vybrané investičné produkty objednať. Celá objednávka je automatizovaný. Po objednaní vám príde email s platobnými inštrukciami. Po uhradení objednávky vám odosielame vašu starostlivo zabalenú, poistenú a diskrétne označenú zásielku.

Sú ceny na zlatodomov.sk konečné?

Áno, uvedené ceny sú konečné. Po dokončení objednávky musí byť kúpna cena uhradená do 72 hodín, potom je objednávka stronována.

Ako vybrať vhodný investičný produkt?

Investičné mince ...
... sú určené len na investovanie, nejde u nich o estetickú hodnotu. Majú nominálnu hodnotu a tým aj garanciu štátu, ktorý ich vydáva. Ak nakúpite známe investičné mince, nebudete mať problém pri následnom predaji.

Investičné tehličky ...
... sú určené tiež na investovanie a veľmi dobre sa skladujú. Ide o investíciu len a len do čistého kovu, bez pridanej umeleckej hodnoty.

Pamätné mince ...
... sú podobne ako zlaté mince uchovávateľom hodnoty a investičnou príležitosťou, pre tých, ktorí chcú uchovať svoje bohatstvo. Sú tiež vyrábajú z drahých kovov a sú razené k pripomenutie si rôznych vyznaných výročie, historických udalostí, osobností a pod. Majú predovšetkým umeleckú hodnotu.

Sú nejaké poplatky spojené s investovaním?

Kupujúceho investičného zlata alebo iných investičných kovov neplatia žiadne poplatky pri nákupe ani prípadnom spätnom predaji.

Je nejaké riziko spojené s investíciou?

Ak vlastníte fyzické zlato / striebro, tak jediným rizikom je krádež. Tohto rizika sa možno vyvarovať uložením v trezore.

Sú má dáta a financie dostatočne zabezpečené?

Osobné údaje klienta - investora sú uchovávané v súlade s nariadením Európskej únie označovaným ako GDPR.

Čo všetko je potrebné k tomu aby som mohol začať investovať?

Investovať do fyzického zlata a ďalších kovov môžete okamžite. Nákup na www.zlatodomov.sk je možný aj bez registrácie alebo telefónu. Najjednoduchšie je ale zaregistrovať sa na stránkach zlatodomu.cz a potom si vybrané investičné produkty objednať. Celá objednávka je automatizovaný. Po objednaní vám príde email s platobnými inštrukciami. Po uhradení objednávky vám odosielame vašu starostlivo zabalenú, poistenú a diskrétne označenú zásielku.

Môžete mi pomôcť s výberom investičného produktu?

Áno, na našej telefónnej linke alebo emailu.

Ako je to s diskrétnosťou?

Všetky zásielky s objednaným tovarom balíme úplne diskrétne a bez akýchkoľvek reklamných alebo identifikačných znakov. V žiadnom prípade nie je možné z obalu identifikovať o akú zásielku sa jedná a aký sortiment tovaru obsahuje.

Aktuality
Promo kód
04. 06. 2024

Pripravili sme pre vás špeciálnu akciu na striebro. Podrobnosti o kóde nájdete vo videu.


Viac aktualít

Spot price 18.06.2024 10:53:04: Gold 2157,21 EUR/Oz; Silver 27,22 EUR/Oz