• Novinka

Münze Österreich 1g (Kinegram) - Investičná zlatá tehla

86100001

Münze Österreich 1g (Kinegram) - Investičná zlatá tehla

Materiál: AU 999.9/1000

Hmotnosť: 1 g

86,39 €
Výkupní cena: 66,40 €
Množstvo
Pridať do obľúbených
Skladom

Krajina pôvodu: Rakúsko

Mincovňa: Münze Österreich

Viedenská spoločnosť Münze Österreich je jedinou oficiálnou mincovňou v Rakúsku. Razí všetky rakúske eurové a centové mince. Renomovaná mincovňa, ktorej história siaha 800 rokov do minulosti, je tiež významným akcionárom švajčiarskej rafinérie Argor-Heraeus SA, ktorá pre ňu vyrába investičné zliatky.

Produkt zodpovedá štandardom good delivery londýnskej burzy drahých kovov LBMA, čo dokazuje jeho maximálnu možnú kvalitu a zaručuje voľnú konvertibilitu kdekoľvek na svete.

Na každej investičnej tehličce alebo zliatku sú vyrazené údaje - logo vydavateľa Münze Österreich, hmotnosť, rýdzosť kovu, pečať kvality a výrobné číslo. Zliatky s hmotnosťou od 1 g do 100 g sú razené a spoločne s certifikátom sú zatavené v ochrannej fólii. Táto fólia s certifikátom nesmie byť porušená.

Predná strana tehličky označuje výrobcu, čistú váhu v gramoch, svoje identifikačné číslo a zobrazeni logá mincovne Münze Österreich. Tehličky Münze Österreich o váhe 1 gramu, 5 gramov a 10 gramov nesú na svojej zadnej strane vyobrazenia slávneho Lipicánského kone vykonané laserom špeciálnou holografickou technikou označované ako Kinebar®. Tehličky o váhe 20 gramov až 1000 gramov majú zadnú stranu čistú bez popisu.

Kinebar® je svetový unikát, ktorý je vytvorený technológiou Kinegram® (OVD Kinegram Corp.) na zlaté tehličky. Kinegram® - Obraz Kinegramom je vytvorený jemnými linkami rôznej hĺbky a tvaru. Pri zmene uhla dopadajúceho svetla sa obraz Kinegramom postupne mení a vytvára efekt pohybujúceho sa obrazu. Špeciálny high-tech zabezpečenia Kinegram® embosované do substrátu zliatku drahého kovu je označované ako Kinebar®.

86100001

Spot price 25.05.2024 05:53:04: Gold 2150,38 EUR/Oz; Silver 27,97 EUR/Oz